top of page

Hojnost I.

Neznám nikoho, kdo by neřešil finance. A obzvláště teď v této nelehké době. Sama si někdy přijdu jako zakletá princezna, která gramatice financí příliš nerozumí a je uvězněna ve věži. Poslední dobou jsem se ale rozhodla z té věže utéct a rozlétnout se do světa. No jo, to se ale lehce řekne, když má hlava (čti věž) je zakletá. A proto jsem absolvovala kurzy, meditace a podobné věci, abych si konečně tu hojnost do svého života přinesla. Ale vždy to fungovalo jen na chvíli. A pak to všechno do sebe zapadlo. Jednou na regresích.

Představte si, že byste se ráno probudili a zjistili, že jste milionáři. To je paráda, co? A co všechno byste s těmi penězi mohli dělat. Někteří by zaplatili dluhy, jiní by vzali e-shopy útokem, další by rekonstruovali, kupovali, věnovali finance rodině, organizacím, jeli na dovolenou, prostě cokoliv.

No a teď si představte, že se ráno probudíte a zjistíte, že jste ztratili něco cenného anebo dokonce někoho. Prostě něco, co pro Vás bylo důležité, třeba i zdraví, střechu nad hlavou, přítele, kamaráda, smysl života, naději, svobodu. A najednou byste to celé vyměnili za ty své milióny.

A tady to máme.. Peníze nejsou nejdůležitější. Samozřejmě dnešní doba je neúprosná a snaží se nás o tom přesvědčit, že bez peněz jsme nikdo, že si nic nepořídíme, že se nenajíme, že nic nedokážeme, že zůstaneme ve vyhnanství. Ale přece o tom to není. Bohatství nespočívá v tom kolik nul mám na bankovním účtu, ba naopak. Žijeme v době, kdy nám klidně někdo ty nuly může umazat, zamrazit, je to jen číslo na obrazovce.

Ale co nám nikdo nemůže vzít je bohatství cennější než peníze. Myslím, že každý z nás přesně ví, za co by ty peníze vyměnil. Proto dnes mysleme na to, v jakých skutečných sférách jsme bohatí a nezaobírejme se financemi. Naopak směřujme naši pozornost k vnitřnímu bohatství a poděkujme za něj.

3 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comentários


bottom of page