top of page
IMG_0017.JPG

Můj příběh

Můj život provází pár hlavních mezníků.

Prvním je cesta k sebepoznání. Hledala jsem sama sebe velmi dlouho, snažila se proniknout do svoji duše a naučit se ji naslouchat. Což je to záležitost na které člověk musí pracovat celý život o tom žádná. A zároveň se stejně hodnotně starat také o své tělo, o svou schránku. A tak nějak se snažit, aby to bylo v rovnováze. Pokud se tohle člověk naučí, dokáže relativně rychle odhalit, co se s ním děje, když se projeví nějaká nemoc nebo neduh a odbourat to. To se ale lehce řekne, že? Ale jde to.

Proto jsem také za tuto cestu vyzkoušela spoustu možností jako terapie RUŠ, rodinné konstelace, regrese,  karmalogii, numerologii, art-terapii, meditace, jógu, ajurvédu, studium potravin, bylin a minerálů a spoustu dalších a vybrala si, to s čím rezonuji nejvíc. Možná tomu také přispělo, že jsem vždy tak nějak tíhla k psychologii, kterou jsem i vystudovala v kombinaci s oborem pedagogika. A díky tomu jsem se dokázala posunout dál. Pochopila jsem také spoustu událostí z mé minulosti, pocity, které se v mém životě prostě odehrát musely a přijala je. A díky těmto zkušenostem jsem se dostala do procesu, snahy a pomoci mým bližním, přátelům, ale také širšímu okolí lidí.


Druhým mezníkem je láska ke zvířatům. Už odmala jsem domů přinesla, kde co. Neustále jsem všechno chtěla zachraňovat, adoptovat no prostě se o všechny zvířata postarat.

Když se mi naskytla možnost být aktivní dobrovolník v neziskové organizaci Neposedné tlapky, šla jsem do toho po hlavě. Bylo to neuvěřitelné období. Přes dva roky ze kterých si odnáším nesmírně moc zkušeností jak s lidmi, tak se zvířaty. Zde jsem si také uvědomila, jak je svět kolem nás křehký a utvrdila se, že je důležité pečovat o sebe a ostatní.


No a třetí mezník, Láska, mě přivedl na Bali. Přehodnotila jsem opět své možnosti a sny a odjela jsem žít do zahraničí. Byl to velký krok, opustit všechno a odjet tak daleko od domova. Nebudu lhát, že to bylo lehké. Vazby, které si člověk za svůj život vytvoří, jsou opravdu velmi silné. Není to jako sbalit si batoh na dovolenou a vědět, že se za pár týdnů vrátím. I přesto jsem to nakonec riskla a skočila do této výzvy. Musím uznat, že Bali je opravdu krásná zem. Chytila mě za srdce a dává mi spoustu inspirace jako hodně lidem, kteří mají to štěstí sem zavítat. Ale také vše není zadarmo. Pokud člověk o něco opravdu stojí, musí si za tím jít a překonat také pár zkoušek. 

Ale jak už jsem řekla na začátku.. Celý život jsem si přála a jedním z těch přání, které se mi splnilo, byla i možnost poznat právě Bali. A život mi dal možnost nejen ho poznat, ale také zde žít. A já jsem za to dnes nesmírně vděčná. Ono dostat všechno zadarmo není cestou. Pokud, člověk chce dosáhnout nějakého poznání nebo posunout sám sebe, vždy musí na sobě zapracovat, něco změnit, něčeho se vzdát. Ale to je dobře, protože se otevírají další možnosti, další dveře. Přece tím, že člověk něco změní, druhé nemusí skončit. Může se jen transformovat.

Pokud chceš také transformovat svůj život, poznat sebe sama více do hloubky a nebo se zajímáš o pomoc zvířatům, tak mi bude nesmírnou ctí sdílet s Tebou mé zkušenosti a provázet Tě.

S láskou Kája

About: About
bottom of page