top of page

Slova a jejich význam

Jak už se zmiňuji v příručce Jak si vědomě tvořit šťastný život, slova jsou jedním z prostředků, které nám pomáhají přitahovat si do života pozitivní a negativní. Záleží pouze na nás, jak k tomuto „prostředku“ přistupujeme. Vesmír neumí rozeznat, jestli to, co si přejete, říkáte je přesně to, co skutečně chcete. A nejde jen o to, to skutečně chtít. Jde o to se na to podívat jako na jeden velký celek. Proč o sobě mluvíme škaredě? Proč vůbec z našich úst vypouštíme nadávky? Proč se raději přikláníme k negaci, než pozitivitě?

Samozřejmě neovlivníme vše, co nám do života přijde. A některé zkoušky si projít musíme, mohou nám být dány osudem, mají nás něčemu naučit. Stejně tak jako lidé, které potkáme. Mohou na nás působit různě.


Osobně jsem se tématu významu SLOV, začala věnovat plnou pozornost teprve nedávno. Přečetla jsem sice stovky knih s tímto tématem, ale tak nějak jsem si myslela, že já zrovna toto nepotřebuju. A tak jsem si dál jela svoji písničku. Upřímně kdybych byla více pozornější, možná by můj postoj ke slovům byl už dávno více pozitivnější. Ale nevadí. Dočkala jsem času, jako ta husa klasu. Stačilo v životě potkat nové lidi, kteří mě upozornili na pár maličkostí a už jsem se objevila na housenkové dráze a mířila si to k vědomí.

V prvé řadě se už nedivím, jak jsou lidi někdy schopni spolu komunikovat. Už se nepozastavuji nad určitými slovy, které lidé vypouští z úst o sobě samých. Když jsme schopni o sobě mluvit škaredě, jak můžeme vůbec předpokládat a čekat, že ostatní o nás budou mluvit hezky? Jak se vůbec můžeme zarazit nad tím, když nám někdo nadává, když sami sobě si také nadáváme?


Prvním krokem je pochopení toho, jak sám o sobě mluvím. A až se začnu mít alespoň na pozoru a uvědomím si, že takhle bych opravdu neměla mluvit, tak pak mohu požadovat po okolí, aby oni se mnou takto také nemluvili.

V druhé řadě jsou to slova, která používáme v obyčejné mluvě a myslíme si, že jsou zcela v pořádku.


Slova STRAŠNĚ vs. PĚKNĚ anebo věta: „JÁ MÁM ALE STRAŠNÉ ŠTĚSTÍ.“

Dnes, když na to koukám, tak mi oči lezou z důlku a vlasy vstávají na hlavě. Toto spojení je opravdu „strašné.“ Vůbec z toho nečiší pozitivní energie, ale právě naopak. Negace v tomto slovním spojení převládá. I když to myslíme hezky a jsme nadšení, celé to tímto negativním slovem změníme a to hezké je tak nějakou uhlušeno. A přitom stačí malá změna slova


MOC PĚKNÉ. JÁ MÁM VELKÉ ŠTĚSTÍ.

Zkuste si to navnímat ještě jednou. Já mám strašné štěstí vs. Já mám velké štěstí!

Další slovní spojení TO JE ALE NESKUTEČNÉ! TO JE ALE NEUVĚŘITELNÉ! Opět i když Vás něco příjemně překvapí a vy jste jak Alenka v říši divů, a ještě Vám to nedošlo a použijete toto slovo, tak vlastně říkáte, že je to NEMOŽNÉ. Věřme v sebe, věřme, že je to skutečné a možné!


Změňte to třeba na TO JE ALE SKUTEČNÉ ŠTĚSTÍ! TO JE ÚŽASNÉ! JSEM TAK HRDÁ A ŠŤASTNÁ! Nechte svou radost jít správným směrem. Potvrďte, co je pravda!

A jedním z posledních příkladů, který dnes uvedu je slovo UTRÁCET! Chvíli se nad ním zamyslete a řekněte si, jak na Vás působí? Já ho brala až do nedávna za absolutně normální slovo, které jsem slýchávala od svého dětství, ve škole, s přáteli, v rodině, v obchodech…


Slovo UTRÁCET má pro nás dva významy. První je utrácet peníze. Běžná záležitost, tolikrát používané slovo, že se opravdu nad tím málokdo pozastaví. Avšak, když ho použijeme v druhém významu, tak už to může vyvolat silné emoce. Budeme ho muset utratit, už je moc starý a nemocný, další léčba již není možná.


Jednoduše jsme se naučili používat slovo, které je spojeno s umrtím do spojitosti s penězi. Ten moment, kdy mi to došlo byl pro mě, jako bych celou tu dobu spala jako zakletá princezna. A rozhodla jsem se, že v rámci své hojnosti ho již používat nebudu.

Proto nahraďme slovo UTRÁCET PENÍZE za INVESTUJI PENÍZE či DOPŘÁVÁM SI, PROTOŽE SI TO ZASLOUŽÍM. A až si půjdete opět koupit něco hezkého na sebe, berte to jako dopřávání si, nikoliv jako útratu. Protože pak si ty penízky najdou k Vám cestu a nebudou neustále utíkat pryč.


Napadá Vás nějaké slovo, které ve Vás vyvolávají podobné pocity?230 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page