top of page

Shrnutí posledních dní

V poslední době neustále pracuji na osobním rozvoji, ať už je to myšleno tím, že pracuji na kurzu nebo koukám na dokumenty. Mám období, kdy má mysl prahne po informacích a nasává je jako houba. Musím přiznat, že si to docela užívám. Mám totiž pocit, že i když je doba pořád zaseknutá (kvůli viru, který se jmenuje jako mé oblíbené pivo), tak se i přesto pořád něco děje. Přece jenom razím heslo, alespoň něco, než nic.

A tak se rozvíjím, nabírám informace a moc mě to baví. Samotný můj kurz je pro mě cestou zpátky do sebe sama a pořád uvažuji, jak to udělat lépe, nebo co přidám, nebo jak své milé ženy podporovat. A tohle je opravdu pro perfekcionistu jako já tvrdý oříšek.

A abych nezapomněla, taky rostu ve vzdělání IT.. i když nechtěně, jelikož to co všechno obnášelo převést web z jedné platformy na druhou a doladit to, byl taky zážitek. No kdo ví, kde mě ten osud zavane, třeba ty zkušenosti jednou zúročím.


Každopádně, co mě těší na téhle době asi nejvíc, jsou lidi, kteří se rozhodli něco dělat. Spousta mých kamarádů a kamarádek se pustili do ručních prací, výrobků a do koníčků, co je baví a nabízí to i světu. To je prostě paráda. Myslím si na jednu stranu, že tohle byla doma pro kreativitu a vlastní tvorbu jako stvořená. A správně píšu "byla," protože si myslím, že už to stačilo. Jeden rok a mohli bychom se konečně posunout dát..


Společenský život je potřeba a hlavně pro tu naši mladou generaci školáků a i pro tu nejstarší. protože jejich radosti jsme my, mladší generace. Odstřihnout dědečky a babičky od světa je smutné. Takže si myslím, že stačilo, že by to chtělo zajít si s nimi na procházku, pověnovat se jim osobně, aby měli motivaci tady s námi ještě nějakou dobu pobýt.


Ráda bych použila větu, "aby byl svět zase v pořádku," ale tak nějak se ptám sama sebe, kdy vlastně byl v pořádku, když to vezmu z globálního hlediska... Když se nacházím v zahraničí moc na televizi nekoukám, spíše volím dokumenty či nějaký film. A navíc teď opravdu v televizi nic jiného není, než náš pan premiér a vir. To raději zvolím ty dokumenty a filmy na Netflixu.

V minulém článku jsem Vám zde dala tipy na dokumenty z vodního světa. Dnes Vám tady nechám pár tipů na svět na souši.


- Rotten- dokumentární seriál o potravinách, jejich distibuci, válkách, problémech s vodou, levnou pracovní silou a drahou poptávkou

- Unnatural selection- dokumentární seriál o farmacii a výrobu léku, který je schopný vyléčit všechny vrozené vady, ale je drahý. Konkrétní příběhy lidí.

- Saqqara Tomb- naleznutí hrobky v Egyptě a o životě lidí, kteří tam pracují

- Beast of no Nation- film, který je o mladém Afričanovi, který se nevinně dostane do války a co to s ním udělá


A pro lidi, kteří se chtějí podívat na hezké věci doporučuji určitě Pokojný bojovník. Já osobně ten film mohu vidět tisíckrát a stále v něm nalézám nové věci.


7 zobrazení1 komentář

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše
Post: Blog2 Post
bottom of page