top of page

Síla slov

Nejsilnější vyjadřovací prostředek. Pomocí slov můžeme téměř vše. Dát lásku, ublížit, uchlácholit, ovládat, vydírat, prodávat a tak dále. Jsme svým způsobem neomezení. Síla slov je tak veliká, že dokáže ovládat davy lidí. Stačí se podívat do historie, najdeme tam plno příkladů. Můžeme se o tom přesvědčit ale i dnes.

Minule jsem se zmiňovala o síle slov ve spojení s dětstvím. Když budete od malička poslouchat věty typu, že to nikam nedotáhnete, že jste k ničemu, hloupí.. tak tomu můžete jednoduše uvěřit a slova se stanou realitou.

Když Vám od malička budou říkat opak: Že jste úžasní, chytří no prostě skvělí, tak tomu také můžete uvěřit a stanete se neporazitelnými.

Informace se nám ukládají do nevědomí a svým způsobem nám ovlivňují celý život. V případě, že jsou uloženy negativní slova, můžeme se celý život potýkat s programy chování, které nám budou život ztěžovat. Jako dospělí si už nemusíme pamatovat, proč o sobě vlastně smýšlíme tak špatně. Buď zapomeneme, nebo si nebudeme chtít přiznat, že naši rodiče byli tak neuvědomělí tím, co říkali. Pokud naši rodiče vyrůstají v určitých vzorcích a nechtějí je změnit v lepší vzorce, většinou je předají další generaci a tak je to pořád dokola. Někde se stala chyba a ta se posouvá generacemi dál.

Naštěstí, pokud si uvědomíme chybu „v programu“, můžeme s tím pracovat a změnit ji v náš prospěch. Stačí se občas na sebe soustředit a zjistíme, jak vlastně hovoříme, jaká slova volíme, zdali v negativním smyslu nebo pozitivním. A od toho se můžeme odpíchnout.

Není lehké změnit zaryté návyky, ale pokud chceme změnu, musíme pro to sami něco udělat.

Takže první krok- sleduji svůj projev, co říkám, jaká slova volím, jaký podtón mají věty. Jestli používám ironii, jestli si neustále stěžují a podobně.

Krok druhý- pokud odhalím svůj projev. Začnu postupně odbourávat negaci ze svých úst. To znamená, že každé ráno začnu s pozitivní afirmací, slovy, myšlením. Cestou do práce můžu poslouchat hezkou muziku, která mi vykouzlí úsměv na tváři. Můžu poslouchat také mantry, meditační hudbu. Cokoliv co mi dělá příjemně na duši.

Třetí krok- poprosím své nejbližší okolí, aby mě upozorňovali na to, když bych zase sklouzla do negativních kolejí.

Za čtvrté- motivují se. Třeba udělám 10 dřepů, nebo si odložím peníze, nebo si přehodím náramek. Způsobu je několik, jak sám sebe potrestat a namotivovat se, abych se daným slovům či smýšlení vědomě vyhnula

Za páté- důslednost, ale neztrácet úsměv, protože jedině potom se z vědomého návyku stane návyk nevědomý a my ho přijmeme za svůj. Nikdo neříkal, že to bude jednoduché, ale výsledky se dostaví. Svou zkušenost pak můžete předat i dál. Dokonce si všimnete, že lidi kolem Vás se změní. Protože vy budete zářivější, šťastnější. A takové ty kyselé medúzy Vám vyklidí cestu.

Tak hurá do toho a půl je hotovo

44 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page