top of page

Oceány, ryby a zdraví

Aktualizováno: 1. 4. 2021

Dnes to bude trochu z jiného šálku témat. Lidé, co mě znají, vědí, že jsem blázen do záchrany zvířat, že je to téma, ve kterém se neustále vzdělávám. Týká se to také přírody. Bohužel toto téma není moc přívětivé jako krásné fotky z pláží a bezstarostného života.

To že jsem se začala zajímat, jak to kolem nás funguje i se zvířaty, zapříčinilo i to, že jsem se stala částečně veganem. Bohužel, jsem ale na tuto stravu reagovala špatnými rozbory krve. A tak si občas kousek masa dám a zejména jsem volila ryby…

Už v minulosti jsem věděla, že jíst ryby není taky žádnou výhrou. A že to, co nám říkali doktoři je tak trochu zastaralá teorie z dob, kdy naši rodiče jedli lžíci rybího tuku.

Dnes bohužel jsou ryby podrobeny těžkým kovům, rtuti a plastům. Takže dostáváme dobrotu na talíři. A jak jsem zjistila, není to ani výhra, když je na obale nějaká ochranná značka typu: férový chov.

Je naprosto šílené, co děláme planetě a také sobě. Není to všechno kolem jen o plastových brčcích…věděli jste, že plastová brčka znečistí moře v 0,03%?

Největší podíl na znečištění mají rybářské sítě a další náčiní. Je to zhruba 49%…smutné. Opravdu smutné, že při dnešních možnostech si vybíjíme ekosystém jako by se nechumelilo.

Doporučuji se ohledně mořské problematiky podívat na Seashepherd, Davida Attenborougha, nebo na Netflixu mají krásné dokumenty.

Ohledně vybíjení afrických zvířat bych doporučila třeba Richarda Jaroňka.

„Jeden člověk nezmění všechno, ale spolu všichni můžeme změnit aspoň něco.“

3 zobrazení1 komentář

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Den Afriky

1 Comment


Vivienne Sinise
Vivienne Sinise
Apr 23, 2021

Je to strašné, je mi z toho těžko. Často chci dělat, že to neexistuje, ale nechci zavírat oči. Vím, že bych mohla udělat mnohem víc i já sama, ale když už se podívám na nějaký dokument, kde vidím takové hyenismy.... Ke zvířatům... k přírodě. Jak říkáš, není to jen o brčku z plastu, i když i to je krok k lepšímu a každý malý krok se počítá, ale to, čeho jsme my lidská rasa schopni... kolik bolesti a bezcitnosti jen kvůli moci a penězům. Je to srdcervoucí a stydím se občas, že patřím mezi nás. Člověk je tím nejnebezpečnějším predátorem na zemi. Nemusíme se dohadovat, zda je to medvěd, či hroch, slon nebo lev... je to člověk a neuvědomuje si…

Like
bottom of page