top of page

Bloky hojnosti a bohatství

Každý z nás si určitě někdy přál, aby byl #bohatý. Předem bych chtěla říct, že na tom není absolutně nic špatně. Proč bychom si to nemohli přát a získat bohatství. Není to o lenosti, že si přejeme, aby nám pečení holubi létali sami do pusy. Není na tom nic zlého přát si, mít dostatek financí k tomu, abychom si mohli plnit sny a zároveň se nebáli o své živobytí.


Avšak někteří z nás už od dětsvtí jsou přesvědčování o tom, že to špatné je. Že peníze ničí charakter, či jsou nástrojem zla. Samozřejmě to tak může být, jelikož záleží na vždy na daném člověku, jak se svým bohatstvím či #finančníhojností nakládá. Ale v obecném měřítku je nesmysl, myslet si, že nám peníze zkazí charakter a zničí svět. Záleží čistě na nás a naší finanční gramotnosti, jak s daným obnosem naložíme. A to platí také v době, kdy máme třeba na účtě jen pár korun.


Finanční gramostnost je jedním z bodu vedoucí k hojnosti. Pokud se nebudeme vzdělávat, pokud nebudeme našim penězům věnovat pozornost a péči, není důvod, aby jejich energie měla věnovat péči či pozornost nám. Vezměte v potaz čistě barvy energií. Představte si, že vše kolem Vás se změnilo na energii a má svou osobitou barvu. Láska je čevená, zloba je černá, lhostejnost modrá, zájem zelená a tak dále. Je dokázáno, že se všechny energie na zemi ovlivňují. Když nám někdo řekne, mám Tě rád, zardíme se. Když nám někdo řekne, nenávidím Tě, jsme smutní. V přírodě to funguje stejně. Pokud slunce svítí a voda teče, rostlinám se daří. Pokud je však bičuje silný vítr a nízké teploty, neporostou. Všechno je to o energii, jakou vydáváme, takovou také dostáváme. Možná z Vás teď někdo namítne, že je to nesmysl, že jste na všechny naprosto laskaví, ale oni se k Vám chovají nehezky. To se samozřejmě nevylučuje. Pokud vydáváme energii nad naši míru, někdo ji může také zneužít. Vše má své hranice a je důležité jít do toho zdravým rozumem.


Můžete třeba jen sedět, afirmovat a přát si bohatství. Třeba se také dočkáte, ale potrvá to. Pokud však začnete také studovat, co dále, rozšiřovat svou finanční gramotnost a osvobodíte se od přesvědčení, že můžete ztratit, tak se Vaše energie rozjede na plné obrátky. Váš mozek se aktivuje a začne selektovat témata, která Vás zajímají. Najednou na Vás může vyskočit hned několik kurzů, jak si rozšířit obzory ve financích. Lidé kolem Vás toto téma začnou více rozebírat apod. Je to proto, že svou pozornost zaměřujete tímto směrem a mozek se Vás snaží potěšit, proto selektuje milion informací denně a vybírá z toho množství témata, která Vás momentálně zajímají. Kdybyste měli vnímat naprosto všechno během denního dění, nejspíš by Vám vybuchla hlava.


A jak vlastně začít? Jednoduše, vezměte si tužku a papír a upřímně se zamyslete:

Jaké jsou vaše přesvědčení o penězích?

Co si o nich myslíte?

Jaký je Váš vztah k financím? Jsou pro Vás lehce k mání nebo se Vám těžko vydělavají a neudrží se u Vás?

Máte nějaké věty z dětsvtí, které Vám rodiče častokrát opakovali?

Věříte, že peníze ničí charakter, že jsou zdrojem něčeho špatného?

Jste přesvědčeni, že abyste měli peníze, tak musíte neustále makat??

Co Vaše přesvědčení o podnikání? Jsou podnikatelé vydřiduši a podvodníci?

Ptáte se často, proč se Vás peníze nedrží? Proč zrovna Vy?


Poslední otázka je podmíněna rolí oběti. Možná to tak nemyslíte, ale vesmír to chápe jako lítost, proč zrovna Vy??


Pokud si chcete rozšířit své obzory, určitě Vám doporučuji knihy:

Bohatý táta, chudý táta.

Autora Davida Hawkinse

A samozřejmě i kurzy na finanční gramotnost. Začít pomalu a jistě energii přetvářet ve svůj prospěch.

Pokud Vás zajímá více, chystám pro Vás také #podcast s tímto tématem. Proto mě sledujte, nebo odebírejte můj Newsletter, aby Vám už nic neuniklo!18 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comentários


bottom of page