top of page

Řekni mi, jaké jsi znamení a já Ti řeknu..

Aktualizováno: 16. 4.

Jaké jste znamení? Znáte svůj ascendent? Víte jakým způsobem to můžete zjistit? A proč je dobré znát jak své znamení, tak svůj ascendent? Co to o vás může vypovídat?

Celý život věřím, že je důležité si naslouchat a poznávat se na různých úrovních. A jednou z těchto úrovní je také vědomost znamení v jakém jsme se narodili a v jakou časovou dobu a třeba také v jakém postavení planet či měsíce. Díky tomu dokážeme nahlédnout do svých niterních energií. Dokážeme pochopit, proč se v určitých situacích chováme, tak jak se chováme, proč nás něco rozčiluje, co nás dokáže uklidnit.

Každé znamení horoskopu spadá také pod určitý živel (oheň, voda, země, vzduch). A každý živel má své vlastnosti a mísí se s vlastnostmi dalších živlů a lidí, které ve svém životě potkáváme, přáteli, rodinou, kolegy. A zároveň ke každému znamení také připadá určitá část těla. I proto je dobré znát, jaké jsme znamení, abychom se mohli zaměřit na naši oblast těla a věnovat ji pozornost.

V kombinaci s lunou jsme pak schopni rozkličovat také vliv, jaký na nás bude mít po emoční stránce, a ke které části těla máme být obzvlášť pozorní.


Jak zjistím svůj ascendent a proč je dobré ho znát?

Ascendent předkresluje náš charakter. Ascendent je také tím hlavním, jak na lidi působíme na první pohled, jak nás vnímají.

Svůj ascendent zjistíte dle datumu narození, přesného času a místa.


Díky ascendentu známe také svůj descendent, což je protilehlé znamení, které nám odkrývá informace o tom, jaké lidi k sobě přitahujeme či jaké vlastnosti oceňujeme.

Pokud Vás zajímají bližší informace, navštivte stránku najdise.cz


Zároveň každému znamení je přisuzována určitá část těla. Nehledejte v tom nic těžkého. Je to jednoduché na zapamatování. Tak jak jdou jednotlivá znamení za sebou, tak postupujeme od hlavy až k patám. Tudíž to vypadá následovně:


Beran- ovládá oblast hlavy a nervový systém

Býk- oblast krku a šíje

Blíženci- oblast plic a rukou

Rak- oblast prsou a žaludku

Lev- oblast srdce

Panna- vnitřnosti a zažívací ústrojí

Váhy- oblast ledvin a páteře

Štír- oblast spodní části těla a pohlavní ústrojí

Střelec- oblast beder a stehen

Kozoroh- oblast kolen a kosti

Vodnář- oblast lýtek

Ryby- oblast nohy


Když tedy například bude měsíc ve vlivu nějakého znamení, můžete se díky tomu zasoustředit na určitou oblast svého těla a věnovat mu zvláštní pozornost a péči.


Každé znamení zároveň ještě spadá pod určitý živel. Díky čemuž může nastat období, kdy bude převažovat racionalita, nebo citlivost, či smyslovost apod.

  • Ohnivá znamení převaha intuice: Beran, Lev, Střelec

  • Vzdušná znamení převaha myšlení: Blíženci, Váhy, Vodnář

  • Vodní znamení převaha emocí: Rak, Štír, Ryby

  • Zemská znamení převaha vnímavosti: Býk, Kozoroh, Panna

Každému znamení je také přisuzována i planeta v naší oběžné soustavě. Ale to si necháme zase na příště.

Pokud chcete pochopit určité aspekty vaší povahy, vašich rysů, zapátrejte v horoskopu. A pokud chcete pochopit a poznat, proč někdy úplně stejné dny proběhnout naprosto odlišně, zkuste pochopit vliv luny v kombinaci s planetárním a hvězdným postavením.


Napište mi do komentáře, jaké jste znamení a třeba také váš ascendent a zdali s tím ztotožňujete. Já jsem kupříkladu štír s ascendentem v beranovi a řeknu vám, je to jízda a schoduje se to.49 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page